Volleyball 2020 Standings

Boys 3-4
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 ASC - Lanferseick 7 7 0 0 1.000 0 18 3 15 0 0 0 W7 6-0-0
 CPOP - Walsh 8 5 3 0 .625 0 15 9 6 0 0 0 W1 4-2-0
 ASC - Esparza (3-4B) 7 3 4 0 .429 0 12 9 3 0 0 0 W1 3-3-0
 ASC - Challis (3-4B) 7 4 3 0 .571 0 9 12 -3 0 0 0 W1 4-2-0
 CPOP - Monzyk 7 2 5 0 .286 0 9 12 -3 0 0 0 L5 1-5-0
 SCLM - Bokermann 6 0 6 0 .000 0 0 18 -18 0 0 0 L6 0-6-0
Boys 5
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 CPOP - Tumbarello 8 6 2 0 .750 0 17 6 11 0 0 0 W2 4-2-0
 SAR - Skaggs 8 6 2 0 .750 0 17 7 10 0 0 0 W5 5-1-0
 HI - Lafata 7 4 3 0 .571 0 10 11 -1 0 0 0 L1 4-2-0
 SCLM - Bokermann (5B) 7 2 5 0 .286 0 8 12 -4 0 0 0 L3 1-5-0
 ASC - Woodworth 6 2 4 0 .333 0 6 12 -6 0 0 0 W1 2-4-0
 SAR - Graham 6 1 5 0 .167 0 4 14 -10 0 0 0 L4 1-5-0
Boys 6
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 HI - Klipsch 4 4 0 0 1.000 0 10 2 8 0 0 0 W4 4-0-0
 SAR - McIntosh 7 3 4 0 .429 0 11 10 1 0 0 0 L2 3-3-0
 HI - Knapp 4 1 3 0 .250 0 5 7 -2 0 0 0 W1 1-3-0
 IW - Malone 7 4 3 0 .571 0 9 12 -3 0 0 0 W3 4-2-0
 CPOP - Sims 6 2 4 0 .333 0 7 11 -4 0 0 0 L1 2-4-0
Boys 7-8A
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 ASC - Schall 6 5 1 0 .833 0 15 3 12 0 0 0 L1 5-1-0
 ASC - Esparza 6 4 2 0 .667 0 13 5 8 0 0 0 W4 4-2-0
 HI - Landewe 2 2 0 0 1.000 0 4 2 2 0 0 0 W2 2-0-0
 SAR - Caby 5 2 3 0 .400 0 5 10 -5 0 0 0 W1 2-3-0
 CPOP - Guthrie 7 0 7 0 .000 0 2 19 -17 0 0 0 L7 0-6-0
Boys 7-8B
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 IW - Puzniak 6 6 0 0 1.000 0 16 2 14 0 0 0 W6 6-0-0
 SJM - Block 7 5 2 0 .714 0 13 7 6 0 0 0 W5 5-1-0
 CPOP - Oldani 7 3 4 0 .429 0 11 10 1 0 0 0 L3 3-3-0
 HI - Knittle 4 1 3 0 .250 0 3 9 -6 0 0 0 L3 1-3-0
 IW - Hemmen 6 0 6 0 .000 0 1 16 -15 0 0 0 L6 0-6-0
Girls 3C
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 SCLR - Kilgore (3G) 7 7 0 0 1.000 0 18 3 15 0 0 0 W7 6-0-0
 ASC - Rogan 6 4 2 0 .667 0 13 5 8 0 0 0 W3 4-2-0
 ASC - Fink 7 5 2 0 .714 0 14 7 7 0 0 0 W2 5-1-0
 SAR - Danner 7 4 3 0 .571 0 14 7 7 0 0 0 L2 3-3-0
 HI - Pille 4 0 4 0 .000 0 1 11 -10 0 0 0 L4 0-4-0
 CPOP - McCarthy (3G) 7 2 5 0 .286 0 5 16 -11 0 0 0 L1 2-4-0
 IW - Hallgren 6 0 6 0 .000 0 1 17 -16 0 0 0 L6 0-6-0
Girls 3D
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 SAR - Fletcher 8 8 0 0 1.000 0 21 3 18 0 0 0 W8 6-0-0
 HI - Valdeabella 5 3 2 0 .600 0 9 6 3 0 0 0 W1 3-2-0
 SCLR - O'Donnell 8 4 4 0 .500 0 13 11 2 0 0 0 W1 2-4-0
 ASC - Reichard 7 4 3 0 .571 0 11 10 1 0 0 0 L1 4-2-0
 SCLM - Goudy 8 3 5 0 .375 0 10 14 -4 0 0 0 W1 3-3-0
 SAR - Rogers 7 2 5 0 .286 0 8 13 -5 0 0 0 L2 1-5-0
 CPOP - Kellogg 7 1 6 0 .143 0 3 18 -15 0 0 0 L5 1-5-0
Girls 4A
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 SAR - Warren 8 7 1 0 .875 0 19 5 14 0 0 0 W4 5-1-0
 SCLR - Plunkett 8 5 3 0 .625 0 13 11 2 0 0 0 W1 4-2-0
 SCLM - Simonsen 4G 8 3 5 0 .375 0 12 12 0 0 0 0 W1 2-4-0
 CPOP - Guthrie 7 4 3 0 .571 0 10 11 -1 0 0 0 L1 3-3-0
 SAR - Riordan 7 3 4 0 .429 0 8 13 -5 0 0 0 L2 2-4-0
 IW - Covey 8 1 7 0 .125 0 7 17 -10 0 0 0 L2 1-5-0
Girls 4B
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 SCLR - Ellington 6 5 1 0 .833 0 15 3 12 0 0 0 W2 5-1-0
 HI - Hurst 4 3 1 0 .750 0 8 4 4 0 0 0 W1 3-1-0
 SAR - Elli 6 3 3 0 .500 0 10 8 2 0 0 0 L2 3-3-0
 ASC - Benedict 7 4 3 0 .571 0 11 10 1 0 0 0 L1 4-2-0
 SJM - Vandervort (formerly Day) 5 2 3 0 .400 0 5 10 -5 0 0 0 L1 2-3-0
 CPOP - Sontag 7 2 5 0 .286 0 8 13 -5 0 0 0 W1 2-4-0
 KDS - Schertzer 3 0 3 0 .000 0 0 9 -9 0 0 0 L3 0-3-0
Girls 4C
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 ASC - Frisicchio 5 4 1 0 .800 0 11 4 7 0 0 0 W2 4-1-0
 IW - Wall 4G 7 5 2 0 .714 0 14 7 7 0 0 0 W1 5-1-0
 HI - Rafferty 5 4 1 0 .800 0 10 5 5 0 0 0 L1 4-1-0
 SM - Weintge 7 4 3 0 .571 0 12 9 3 0 0 0 W1 4-2-0
 SJM - Ward 7 1 6 0 .143 0 6 15 -9 0 0 0 W1 1-5-0
 CPOP - Dooling 7 1 6 0 .143 0 4 17 -13 0 0 0 L6 0-6-0
Girls 5A
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 IW - Origliasso 6 6 0 0 1.000 0 18 0 18 0 0 0 W6 6-0-0
 ASC - Rodeman 6 4 2 0 .667 0 11 7 4 0 0 0 W1 4-2-0
 SAR - Sublette 5G 7 4 3 0 .571 0 11 10 1 0 0 0 L1 3-3-0
 HI - Westerhold 2 0 2 0 .000 0 1 5 -4 0 0 0 L2 0-2-0
 ASC - Chalmers 5 1 4 0 .200 0 4 11 -7 0 0 0 L4 1-4-0
 HI - Schueppert 4 0 4 0 .000 0 0 12 -12 0 0 0 L4 0-4-0
Girls 5B
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 ASC - Xu Xu 6 5 1 0 .833 0 13 5 8 0 0 0 W1 5-1-0
 SAR - Pilkenton 8 6 2 0 .750 0 15 9 6 0 0 0 L1 4-2-0
 SAR - Belleville (formerly Helgerson) 7 3 4 0 .429 0 11 10 1 0 0 0 W3 3-3-0
 SCLM - Salviccio 0 0 0 0 .000 0 0 0 0 0 0 0 0-0-0
 HI - Argetsinger 5 1 4 0 .200 0 4 11 -7 0 0 0 L2 1-4-0
 IW - Knittle (formerly Reeves) 6 1 5 0 .167 0 5 13 -8 0 0 0 L5 1-5-0
Girls 5C
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 CPOP - Oberle 7 6 1 0 .857 0 17 4 13 0 0 0 W4 5-1-0
 SCLR - Rehmer 6 4 2 0 .667 0 13 5 8 0 0 0 W3 4-2-0
 IW - Wall 5G 6 2 4 0 .333 0 8 10 -2 0 0 0 L3 2-4-0
 CPOP - Adams 8 4 4 0 .500 0 10 14 -4 0 0 0 W1 3-3-0
 SJM - Hoffman 6 2 4 0 .333 0 6 12 -6 0 0 0 W1 2-4-0
 SM - Hotra 7 2 5 0 .286 0 6 15 -9 0 0 0 L2 2-4-0
Girls 6A
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 HI - Freesmeier (formerly Zink) 3 3 0 0 1.000 0 7 2 5 0 0 0 W3 3-0-0
 HI - Fitzgerald 3 2 1 0 .667 0 6 3 3 0 0 0 W2 2-1-0
 SAR - Brady 5 3 2 0 .600 0 8 7 1 0 0 0 W2 3-2-0
 HI - Villhard 6G 2 1 1 0 .500 0 3 3 0 0 0 0 L1 1-1-0
 SCLM - Giuntoli 5 0 5 0 .000 0 3 12 -9 0 0 0 L5 0-5-0
Girls 6B
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 SCLR - Kilgore 7 6 1 0 .857 0 16 5 11 0 0 0 W6 6-0-0
 IW - Strickland 7 4 3 0 .571 0 11 10 1 0 0 0 L2 3-3-0
 SAR - Wilks 5 2 3 0 .400 0 7 8 -1 0 0 0 W1 2-3-0
 KDS - Johnston 3 1 2 0 .333 0 3 6 -3 0 0 0 L1 1-2-0
 ASC - Hightower 6 2 4 0 .333 0 7 11 -4 0 0 0 L1 2-4-0
 HI - Wichmann 2 0 2 0 .000 0 1 5 -4 0 0 0 L2 0-2-0
Girls 6C
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 SAR - Sublette 6G 7 6 1 0 .857 0 17 4 13 0 0 0 W5 5-1-0
 SM - Fuehne 7 5 2 0 .714 0 13 8 5 0 0 0 W4 5-1-0
 IW - Puzniak 8 5 3 0 .625 0 14 10 4 0 0 0 L1 3-3-0
 CPOP - McCarthy 5 3 2 0 .600 0 7 8 -1 0 0 0 W1 3-2-0
 ASC - Cerny (formerly Berry) 7 2 5 0 .286 0 9 12 -3 0 0 0 W1 2-4-0
 KDS - Borage (formerly Alcott) 4 1 3 0 .250 0 2 10 -8 0 0 0 L1 1-3-0
 SJM - Block 6 0 6 0 .000 0 4 14 -10 0 0 0 L6 0-6-0
Girls 7A
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 ASC - Klaas 7 7 0 0 1.000 0 20 1 19 0 0 0 W7 6-0-0
 SCLR - Plunkett 7G 7 6 1 0 .857 0 19 2 17 0 0 0 W4 5-1-0
 SAR - Kraemer 6 3 3 0 .500 0 8 10 -2 0 0 0 L2 3-3-0
 SCLM - Chittakhone 8 3 5 0 .375 0 10 14 -4 0 0 0 L2 3-3-0
 ASC - Dieck 7 1 6 0 .143 0 3 18 -15 0 0 0 L3 1-5-0
 SAR - Wilkerson 7 1 6 0 .143 0 3 18 -15 0 0 0 L6 0-6-0
Girls 7B
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 Westminster - 7GB 5 5 0 0 1.000 0 14 1 13 0 0 0 W5 5-0-0
 SJM - Owens 5 4 1 0 .800 0 9 6 3 0 0 0 W4 4-1-0
 CPOP - Garetson 6 2 4 0 .333 0 10 8 2 0 0 0 W2 2-4-0
 HI - Stremlau 3 2 1 0 .667 0 5 4 1 0 0 0 W2 2-1-0
 ASC - Mosley 6 3 3 0 .500 0 7 11 -4 0 0 0 L1 3-3-0
 SJM - Burkemper 6 2 4 0 .333 0 7 11 -4 0 0 0 L4 2-4-0
 IW - Faust (formerly Reeves) 7 1 6 0 .143 0 5 16 -11 0 0 0 W1 1-5-0
Girls 7C
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 IW - Malone (formerly Hemmen) 7 6 1 0 .857 0 15 6 9 0 0 0 W2 5-1-0
 ASC - Esparza 5 3 2 0 .600 0 9 6 3 0 0 0 L1 3-2-0
 HI - Tod 4 2 2 0 .500 0 6 6 0 0 0 0 L1 2-2-0
 SCLR - Dolan 7 3 4 0 .429 0 10 11 -1 0 0 0 W2 2-4-0
 Westminster - 7GC 4 2 2 0 .500 0 5 7 -2 0 0 0 L1 2-2-0
 HI - Moretti 5 0 5 0 .000 0 3 12 -9 0 0 0 L5 0-5-0
Girls 8A
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 IW - Baliva 7 4 3 0 .571 0 13 8 5 0 0 0 W1 3-3-0
 SAR - Murawski 5 3 2 0 .600 0 9 6 3 0 0 0 W2 3-2-0
 Westminster - 8A 4 2 2 0 .500 0 5 7 -2 0 0 0 L2 2-2-0
 SAR - Witherspoon 4 1 3 0 .250 0 3 9 -6 0 0 0 L2 1-3-0
Girls 8B
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 SCLR - Bolt 7 6 1 0 .857 0 15 6 9 0 0 0 W5 5-1-0
 CPOP - Hickman 6 5 1 0 .833 0 13 5 8 0 0 0 W1 5-1-0
 SAR - Loucks 8G 6 5 1 0 .833 0 13 5 8 0 0 0 W4 5-1-0
 ASC - Foeldi 7 4 3 0 .571 0 13 8 5 0 0 0 W3 3-3-0
 SJM - Wyatt 7 4 3 0 .571 0 13 8 5 0 0 0 L2 3-3-0
 SAR - Graham 6 3 3 0 .500 0 9 9 0 0 0 0 L1 3-3-0
 SAR - Messenger 7 2 5 0 .286 0 8 13 -5 0 0 0 L2 2-4-0
 HI - Kozlowski 4 1 3 0 .250 0 3 9 -6 0 0 0 W1 1-3-0
 Westminster - 8GB 5 1 4 0 .200 0 3 12 -9 0 0 0 L1 1-4-0
 SAR - Scott 7 0 7 0 .000 0 3 18 -15 0 0 0 L7 0-6-0
Girls 8C
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 HI - Benting 4 3 1 0 .750 0 9 3 6 0 0 0 W2 3-1-0
 SCLR - Hoenecke 6 4 2 0 .667 0 12 6 6 0 0 0 W2 4-2-0
 SJM - Etchason 5 4 1 0 .800 0 10 5 5 0 0 0 W2 4-1-0
 HI - Villhard 3 1 2 0 .333 0 4 5 -1 0 0 0 W1 1-2-0
 IW - Malone 8G (formerly Hemmen) 6 3 3 0 .500 0 8 10 -2 0 0 0 L2 3-3-0
 SCLM - Mangers 5 1 4 0 .200 0 5 10 -5 0 0 0 L3 1-4-0
 IW - Hager 7 2 5 0 .286 0 6 15 -9 0 0 0 L4 1-5-0
Girls Parochial
Team GP W L T WIN % PTS SF SA SDIFF PF PA DIFF STRK LAST 6
 SCLR - Harmon 8 8 0 0 1.000 0 22 2 20 0 0 0 W8 6-0-0
 ASC - Klaas (Parochial) 7 6 1 0 .857 0 18 3 15 0 0 0 W2 5-1-0
 SAR - Loucks Parochial 7 3 4 0 .429 0 10 11 -1 0 0 0 W1 2-4-0
 IW - Baliva Parochial 6 2 4 0 .333 0 6 12 -6 0 0 0 L3 2-4-0
 CPOP - Hunt 7 1 6 0 .143 0 4 17 -13 0 0 0 W1 1-5-0
 SAR - Kraemer Parochial 7 1 6 0 .143 0 3 18 -15 0 0 0 L2 1-5-0