Upcoming Events


There are no upcoming non-game events.

Standings

1st Grade Boys U
Team W L T PTS
SCLR - VOIGT 5 0 0 10
HI - AARON EILERS 4 0 1 9
SCLM - HARTWEGER 1B 3 0 1 7
SR - ADRIEL RAMIREZ 1B 2 3 0 4
SJM - LUDWIG 2 2 0 4
SJM - GREG MALONEY 1 3 0 2
CPOP - BRULAND 1B 0 2 1 1
HI - PETE BIRO 0 3 1 1
SH - KATIE SPIGUZZA 0 4 0 0
1st Grade Boys V
Team W L T PTS
SCLM - WILLIAMS 5 1 0 10
SCLR - BROWN 4 0 0 8
SH - JR PAYNE 4 0 0 8
SJM - JASON O'BRYAN 1B 2 1 0 4
KDS - JAMEY BRESTER 1 1 1 3
CPOP - HOSKING 0 2 2 2
HI - ANDREA LINDQUIST 0 3 2 2
HI - ADAM MOORE 0 3 1 1
SAN - BASTOS 0 5 0 0
1st Grade Girls U
Team W L T PTS
SJM - COURTNEY SEEBER 4 0 0 8
HI - STEPHAN MARTINES 2 0 2 6
SCLM - SCHROEDER 1G 2 1 0 4
CPOP - SCHLERETH 1 2 0 2
HI - ED MEYER 0 2 2 2
SCLR - ACKLEY 1 3 0 2
SH - DOUG DURAND 0 2 2 2
1st Grade Girls V
Team W L T PTS
KDS - JENNIFER THOMSON 4 0 0 8
SCLR - KILGORE 1G 4 1 0 8
SJM - GARTHE 2 1 0 4
SAN - CHALMERS 2 2 0 4
HI - SCOTT KRAJACIC 1 4 0 2
SCLM - O'KEEFE 0 3 1 1
HI - CHAD EDWARDS 0 2 1 1
2nd Grade Boys A
Team W L T PTS
SJL - BRASSEUR 3 0 1 7
HI - JOE LAYTON 2 1 1 5
SH - JOE BUEHLER 1 1 1 3
SCLR - ULMER 1 1 1 3
SAR - KRAMER 1 2 1 3
SCLM - KEENAN 0 3 1 1
2nd Grade Boys B
Team W L T PTS
SAR - WEST 2B 3 0 1 7
HI - RYAN STIEFER 2 1 1 5
CPOP - MORACZEWSKI 2 1 0 4
IW - SETH WILBUR 2 0 0 4
ASC - WEBER 2B 2 2 0 4
SJM - ERIC REINHOLZ 2 2 0 4
SAR - MARIA SOL RAJCH 0 3 0 0
SJM - JAN NIEZING 0 4 0 0
2nd Grade Boys C
Team W L T PTS
SAR - REMM 4 0 0 8
KDS - TYLER CAMPO 3 0 0 6
CPOP - MERENDA 2 3 0 4
HI - MATTHEW SHIPLEY 1 2 0 2
IW - MIKE TOLEDO 0 2 1 1
SCLR - DEMPSTER 0 3 1 1
2nd Grade Boys D
Team W L T PTS
SAN - JORDAN 3 0 0 6
SAR - STEVENSON 2 1 0 4
SCLM - BELLER 2 2 0 4
ASC - PEARSON 2 2 0 4
HI - PATRICK ROSE 2 2 0 4
TO - ANTE COLIC 2B 0 4 0 0
2nd Grade Girls A
Team W L T PTS
HI - JEFF GORCZYCA 3 0 0 6
IW - BRYAN DEPRIEST 3 0 0 6
ASC - ST. JOHN 3 1 0 6
HI - BRIAN LAWTON 2G 2 2 0 4
SCLR - BOLAND 2 2 0 4
SAR - MATTESON 0 4 0 0
SJM - ELIZABETH GARDNER 0 4 0 0
2nd Grade Girls B
Team W L T PTS
SAR - PECHER 3 0 1 7
SH - THERESA WACKER 3 1 0 6
SAN - ADAMS 2 2 2 6
SCLR - MOORE 2 2 0 4
CPOP - HANNA 2 2 0 4
SJL - BAUSCH 2G 1 3 0 2
ASC - RING 0 3 1 1
2nd Grade Girls C
Team W L T PTS
SCLM - SCHROEDER 2G 4 1 0 8
ASC - GALANTI 3 0 0 6
SAR - MCVEAN 1 1 2 4
KDS - AARON HOLMAN 2 2 0 4
SCLM - GRAVILLE 1 4 2 4
CPOP - BENHOFF 0 1 3 3
SJM - KB HANNIGAN 2G 0 2 1 1
2nd Grade Girls D
Team W L T PTS
HI - ANGIE CHRISTIANSEN 4 0 0 8
IW - KEN KOBOLDT 2G 3 1 0 6
ASC - WEINZIRL 1 2 0 2
TO - DEGROOT 1 2 0 2
SJM - CHRIS VAUGHN 0 4 0 0
3rd Grade Boys A
Team W L T PTS
SAR - JEFF SACKMAN 3B 4 0 0 8
ASC - WEBER 3B 2 1 1 5
CPOP - BAUCOM 3B 2 1 1 5
SCLM - JASSO 3B 1 3 0 2
ASC - KAISER 0 4 0 0
3rd Grade Boys B
Team W L T PTS
IW - TOM TWELLMAN 3B 4 0 0 8
HI - CHRIS PROCHASKA 4 0 0 8
CPOP - COWSERT 2 2 0 4
ASC - BENTON 1 3 0 2
SAR - BAUMGART 1 3 0 2
ASC - CHANDLER 0 4 0 0
3rd Grade Boys C
Team W L T PTS
SAR - YOUNG 4 0 0 8
SJM - DANIELLE HADDOX 3C 2 1 0 4
HI - DAN EMERSON 2 2 0 4
HI - DAN GANSLER 2 2 0 4
ASC - MOOS 1 3 0 2
SCLR - BRANCA 0 3 0 0
3rd Grade Boys D
Team W L T PTS
SJM - MATT MCDONOUGH 3 0 0 6
HI - MARC DIPPEL 3B 2 0 0 4
SAR - WEST 3B 2 1 0 4
SAN - RUTHERFORD 1 2 0 2
SH - PASHIA & ROGERS 1 3 0 2
SAR - POERTNER 0 3 0 0
3rd Grade Boys E
Team W L T PTS
SJM - BRIAN HADFIELD 3E 4 0 0 8
SR - STEVE ZIMMERMAN 3 1 0 6
SR - SHAUN HART 3 1 0 6
HI - KEVIN McFARLAND 1 2 1 3
SJL - MAUSS 0 3 1 1
IW - JOE SILVESTRI 0 4 0 0
3rd Grade Girls A
Team W L T PTS
ASC - ROGAN 4 0 0 8
ASC - PEZZANI 2 1 0 4
ASC - THAKUR 2 2 0 4
SAR - SANDBERG 1 3 0 2
HI - KIRK BAILEY 3G 0 3 0 0
3rd Grade Girls B
Team W L T PTS
ASC - FISCHER 5 0 0 10
KDS - BRIAN BENDICK 2 1 0 4
CPOP - MCCLUSKEY 1 2 0 2
HI - JASON LIEVANOS 1 4 0 2
HI - BRIAN JERAULD 0 2 0 0
3rd Grade Girls C
Team W L T PTS
SCLR - KILGORE 3G 3 0 0 6
SR - ADRIEL RAMIREZ 3G 2 1 0 4
SJM - RICHARD GILLES 1 2 1 3
SJM - KYLE WEBSTER 1 1 0 2
SH - CHRIS GUZMAN 3G 0 3 1 1
3rd Grade Girls D
Team W L T PTS
SCLM - HUFFORD 4 0 1 9
SCLR - O'DONNEL 3 1 1 7
IW - MO SECK 3G 2 2 0 4
SAR - GOWER 0 3 0 0
SAR - MATT ELPERS 3G 0 3 0 0
4th Grade Boys A
Team W L T PTS
SCLM - THIES 3 0 1 7
ASC - JOUANE 3 0 1 7
SR - DAVE SHEETS 1 2 0 2
SCLM - VAN DEVEN 0 4 0 0
4th Grade Boys B
Team W L T PTS
IW - SETH WILBER 4 0 0 8
SAN - BECKEMEIER 2 3 0 4
IW - JOHN AALBERS 1 2 0 2
SCLR - HOFFMAN 0 3 0 0
4th Grade Boys C
Team W L T PTS
SAR - HENDRIXSON 3 0 2 8
CPOP - PEREZ 3 0 0 6
HI - CHRIS RUZICKA 3 2 0 6
SCLR - KILGORE 4B 2 1 1 5
IW - CHRISTOPHER MERTZ 2 1 0 4
HI - TIMOTHY RIKER 1 2 1 3
SJM - JON BLOCK 1 3 0 2
ASC - BYRNE 0 3 0 0
SJM - CHRIS ROSENTHAL 0 3 0 0
4th Grade Boys D
Team W L T PTS
SJM - KRISTEN MERRIMAN 4B 3 0 0 6
KDS - MIKE ENGEL 2 1 0 4
TO - BRIAN TERMAAT 1 1 1 3
SM - JOSH HOWARD 1 2 1 3
SJM - KB HANNIGAN 4B 1 2 0 2
HI - REBECCA CENTERINO 0 2 2 2
4th Grade Girls A
Team W L T PTS
SCLM - DROZDA 4 0 0 8
SJL - BAUSCH 4G 2 2 0 4
KDS - REBECCA KAPPHAHN 1 2 0 2
SAR - GILANI 1 2 0 2
SH - WADE WEIBRECHT 0 2 0 0
4th Grade Girls B
Team W L T PTS
SCLR - RUBEL 3 1 0 6
HI - SEAN JACKSON 3 1 0 6
IW - MIKE ROLFES 3 1 0 6
SJM - RACHEL BARTLETT 3 1 0 6
CPOP - BRULAND 4G 2 1 0 4
HI - TIM DUNNING 2 2 0 4
ASC - WEILER 1 3 0 2
SAN - KLIMEK 0 4 0 0
ASC - TOMARAS 0 3 0 0
5th Grade Boys A
Team W L T PTS
SAR - MATT WOLF 3 0 1 7
SCLR - TWELLMAN 3 2 0 6
SAR - JEFF SACKMAN 5B 2 1 0 4
SCLM - JASSO 5B 1 3 0 2
HI - JEFF ROGLES 0 3 1 1
5th Grade Boys B
Team W L T PTS
SAN - JOHNSON 4 0 0 8
CPOP - TUMBARELLO 2 0 1 5
ASC - LUNDRY 1 0 3 5
SJM - JASON O'BRYAN 5B 1 2 1 3
SAR - MEIER 1 2 1 3
ASC - MOORE 1 2 0 2
SJM - ALISSA SCHWAB 0 4 0 0
5th Grade Boys C
Team W L T PTS
IW - DAVE BOOK 4 0 1 9
SAR - STRIFLER 4 0 0 8
SM - GREG KUNTZ 4 1 0 8
HI - MATTHEW MEIER 1 3 1 3
IW - MEGAN BRESSLER 1 3 0 2
HI - BRIAN LAWTON 5B 0 3 0 0
SH - JASON WACKER 0 4 0 0
5th Grade Girls A
Team W L T PTS
HI - SCOTT MEIS 3 0 1 7
SCLM - SANDERS 5G 2 2 0 4
IW - MATT BLACK 5G 1 0 1 3
SAR - MIKE MCCLELLAN 1 2 0 2
IW - KEN KOBOLDT 5G 0 3 0 0
5th Grade Girls B
Team W L T PTS
HI - TODD GANDER 4 0 1 9
HI - SARAH SOLTOW 5G 4 1 0 8
SJM - LISA QUIGLE 4 0 0 8
SCLR - OBERLE 2 3 0 4
SAN - OTT 1 1 1 3
TO - CHRISTIAN AMAD 0 3 0 0
CPOP - ROGLES 0 4 0 0
SAR - JAMES BROWN 0 3 0 0
5th Grade Girls C
Team W L T PTS
ASC - SMITH 3 0 0 6
SR - JABARI ROBINSON 3 0 0 6
SR - ADRIEL RAMIREZ 5G 3 2 0 6
SJM - SEAN COURTNEY 1 2 1 3
SM - DAMAZYN 0 3 1 1
ASC - BRINER 0 3 0 0
6th Grade Boys A
Team W L T PTS
CPOP - BAUCOM 6B 4 0 0 8
SR - BILL DAVIDSON 2 1 1 5
SCLM - PUGH 2 3 0 4
IW - MATT BLACK 6B 1 2 1 3
ASC - BENDER 1 4 0 2
6th Grade Boys B
Team W L T PTS
SCLM - HARTWEGER 6B 3 0 1 7
SAR - HEBER 3 1 0 6
ASC - VELLINES 2 1 0 4
SJM - KRISTEN MERRIMAN 6B 2 1 0 4
SCLR - GLISSON 2 2 0 4
HI - DANA DISALVO 1 2 0 2
ASC - LINDELL 6B 0 2 1 1
HI - STEVEN MARTIN 0 2 1 1
KDS - MIKE ENGEL 6B 0 2 1 1
6th Grade Girls A
Team W L T PTS
HI - SHANE LAWLER 4 0 0 8
SJM - DAVE SIPP 6G 2 0 0 4
SH - CARL JUNG 2 1 0 4
SCLM - SANDERS 6G 2 1 0 4
SM - ED BOURNEUF 1 1 0 2
SCLR - GREG GUNTLI 1 3 0 2
IW - MO SECK 6G 0 3 0 0
SJM - JAY SEBAUGH 0 3 0 0
7th Grade Boys A
Team W L T PTS
ASC - ESPARZA 3 0 0 6
SAR - EMMENGGER 3 1 0 6
HI - MIKE MORRIS 1 2 0 2
CPOP - MORTLAND 1 1 0 2
SJM - JIM CRAVENS 0 4 0 0
7th Grade Boys B
Team W L T PTS
IW - PAT O'BRIEN 3 1 2 8
SAN - CUSUMANO 3 0 0 6
PRI - TOP 3 1 0 6
ASC - LANCIA 2 1 2 6
SCLM - WHITSON 1 2 2 4
HI - KIRK BAILEY 7B 2 2 0 4
IW - NATE HARDIN 0 1 2 2
SR - ERIC VEHIGE 1 3 0 2
SAR - MITCHELL 0 4 0 0
7th Grade Girls A
Team W L T PTS
ASC - KLASS 4 0 0 8
TO - ANTE COLIC 7G 3 1 0 6
SJM - GAVORNIK 2 2 0 4
ASC - KIRSCH 2 2 0 4
IW - SHAUN MCCOURT 0 3 0 0
HI - MATT CRECELIUS 0 3 0 0
8th Grade Boys A
Team W L T PTS
HI - SCOTT BUCKALLEW 4 0 1 9
IW - TOM TWELLMAN 8B 3 0 1 7
SAR - SCOTT MORTIMER 3 2 0 6
SJM - DAVE SIPP 8B 1 3 0 2
PRI - POLCYN 1 3 0 2
ASC - BOSSI 0 4 0 0
8th Grade Boys B
Team W L T PTS
HI - RON MORETTI 4 0 0 8
SCLR - MC KAY 2 2 1 5
SCLM - DUFF FOSHAGE 1 1 1 3
CPOP - SANDERS 1 2 1 3
SAN - SMITH 0 0 2 2
HI - MARC DIPPEL 8B 0 3 1 1
8th Grade Girls A
Team W L T PTS
SCLR - HANSON 3 1 1 7
ASC - MANIACI 2 0 1 5
ASC - LINDELL 8G 2 1 0 4
HI - SARAH SOLTOW 8G 0 2 1 1
SAR - MATT ELPERS 8G 0 3 1 1
Kindergarten Boys Z
Team W L T PTS
SH - CHRIS GUZMAN KB 4 0 0 8
SCLR - JACOBS 3 0 0 6
SCLR - PRATZEL 3 0 0 6
HI -SCOTT VOGELSANG 2 1 0 4
SH - CHRIS GRANT 2 2 0 4
SH - MIKE POEPSEL 1 2 1 3
HI - CAROL SCHREY 0 2 1 1
KDS - DAVID HONG 0 1 1 1
SJM - CHRIS JOHNSON 0 1 1 1
SJL - LISA SCHMALZ 0 3 0 0
SJM - WILLIAM JOHNSON 0 3 0 0
Kindergarten Girls Z
Team W L T PTS
SCLR - MONDELLO 5 0 0 10
HI - BRIAN DOLAN 3 1 0 6
HI - BRENT LESTER 3 1 0 6
SCLR - UELHOF 3 0 0 6
SH - MIKE HANNIBAL 2 1 0 4
SJL - BEN BRASSEUR 1 2 0 2
SJM - WIELAND 1 3 0 2
KDS - BRIAN YOST 0 2 1 1
SJM - SEAN CUMMINS 0 2 1 1
HI - ABBY REILLY 0 3 0 0
SH - COLLEEN SIMMONS 0 3 0 0

Results

1st Grade Girls V
Saturday, October 24, 2020
SCLM - O'KEEFE 1
KDS - JENNIFER THOMSON 5
Sunday, October 18, 2020
SJM - GARTHE 2
SAN - CHALMERS 0
5th Grade Girls C
Saturday, October 24, 2020
SR - ADRIEL RAMIREZ 5G 1
ASC - BRINER 0
Sunday, October 18, 2020
ASC - SMITH 3
SR - ADRIEL RAMIREZ 5G 2
5th Grade Girls A
Saturday, October 24, 2020
SCLM - SANDERS 5G 1
HI - SCOTT MEIS 2
Sunday, October 18, 2020
SAR - MIKE MCCLELLAN 9
IW - KEN KOBOLDT 5G 0
2nd Grade Girls C
Saturday, October 24, 2020
SCLM - GRAVILLE 4
KDS - AARON HOLMAN 2
Saturday, October 24, 2020
SCLM - SCHROEDER 2G 7
SAR - MCVEAN 0
7th Grade Boys B
Saturday, October 24, 2020
IW - PAT O'BRIEN 2
SCLM - WHITSON 2
Sunday, October 18, 2020
SAN - CUSUMANO 5
IW - PAT O'BRIEN 0
6th Grade Boys A
Saturday, October 24, 2020
SCLM - PUGH 6
ASC - BENDER 0
Saturday, October 24, 2020
SR - BILL DAVIDSON 2
IW - MATT BLACK 6B 2
1st Grade Boys V
Saturday, October 24, 2020
SCLM - WILLIAMS 7
HI - ANDREA LINDQUIST 1
Sunday, October 18, 2020
HI - ANDREA LINDQUIST 0
HI - ADAM MOORE 0
2nd Grade Boys D
Saturday, October 24, 2020
SCLM - BELLER 2
ASC - PEARSON 4
Sunday, October 18, 2020
SAN - JORDAN 10
HI - PATRICK ROSE 0
4th Grade Girls B
Sunday, October 18, 2020
ASC - TOMARAS 0
HI - TIM DUNNING 3
Sunday, October 18, 2020
SCLR - RUBEL 1
SAN - KLIMEK 0
2nd Grade Girls B
Sunday, October 18, 2020
SAR - PECHER 0
SAN - ADAMS 0
Saturday, October 17, 2020
CPOP - HANNA 0
SH - THERESA WACKER 2
4th Grade Boys A
Sunday, October 18, 2020
ASC - JOUANE 2
SAN - BECKEMEIER 1
Sunday, October 18, 2020
SCLM - VAN DEVEN 3
IW - SETH WILBER 5
4th Grade Boys B
Sunday, October 18, 2020
ASC - JOUANE 2
SAN - BECKEMEIER 1
Sunday, October 18, 2020
SCLM - VAN DEVEN 3
IW - SETH WILBER 5
5th Grade Girls B
Sunday, October 18, 2020
HI - SARAH SOLTOW 5G 2
SCLR - OBERLE 0
Sunday, October 18, 2020
HI - TODD GANDER 1
CPOP - ROGLES 0
2nd Grade Girls D
Sunday, October 18, 2020
HI - ANGIE CHRISTIANSEN 2
ASC - WEINZIRL 1
Saturday, October 17, 2020
IW - KEN KOBOLDT 2G 2
SJM - CHRIS VAUGHN 0
2nd Grade Boys B
Sunday, October 18, 2020
ASC - WEBER 2B 3
SAR - WEST 2B 7
Saturday, October 17, 2020
SJM - ERIC REINHOLZ 3
SJM - JAN NIEZING 1
Kindergarten Boys Z
Sunday, October 18, 2020
SH - CHRIS GUZMAN KB 2
HI - CAROL SCHREY 0
Sunday, October 18, 2020
SH - MIKE POEPSEL 2
SJM - CHRIS JOHNSON 2
Kindergarten Girls Z
Sunday, October 18, 2020
SCLR - MONDELLO 6
HI - BRIAN DOLAN 2
Saturday, October 17, 2020
HI - BRENT LESTER 2
SJM - WIELAND 0
8th Grade Girls A
Sunday, October 18, 2020
SAR - MATT ELPERS 8G 1
SCLR - HANSON 3
Saturday, October 17, 2020
HI - SARAH SOLTOW 8G 0
SCLR - HANSON 3
4th Grade Girls A
Sunday, October 18, 2020
SCLM - DROZDA 3
SAR - GILANI 2
Sunday, October 11, 2020
SJL - BAUSCH 4G 1
SCLM - DROZDA 5
3rd Grade Girls A
Sunday, October 18, 2020
SAR - SANDBERG 0
ASC - THAKUR 3
Saturday, October 17, 2020
ASC - ROGAN 2
ASC - PEZZANI 1
4th Grade Boys C
Sunday, October 18, 2020
HI - CHRIS RUZICKA 4
SCLR - KILGORE 4B 2
Sunday, October 18, 2020
ASC - BYRNE 0
SAR - HENDRIXSON 3
1st Grade Boys U
Sunday, October 18, 2020
HI - PETE BIRO 0
SCLM - HARTWEGER 1B 1
Sunday, October 18, 2020
SJM - GREG MALONEY 0
SCLR - VOIGT 1
3rd Grade Girls B
Sunday, October 18, 2020
HI - JASON LIEVANOS 0
ASC - FISCHER 6
Sunday, October 11, 2020
HI - BRIAN JERAULD 2
ASC - FISCHER 6
5th Grade Boys B
Sunday, October 18, 2020
SAN - JOHNSON 4
SJM - ALISSA SCHWAB 0
Saturday, October 17, 2020
SAN - JOHNSON 4
ASC - MOORE 1
5th Grade Boys C
Sunday, October 18, 2020
SH - JASON WACKER 0
SM - GREG KUNTZ 3
Saturday, October 17, 2020
HI - BRIAN LAWTON 5B 2
SAR - STRIFLER 4
6th Grade Boys B
Saturday, October 17, 2020
SJM - KRISTEN MERRIMAN 6B 6
SCLR - GLISSON 2
Saturday, October 17, 2020
ASC - VELLINES 1
SAR - HEBER 2
3rd Grade Girls D
Saturday, October 17, 2020
IW - MO SECK 3G 0
SCLM - HUFFORD 3
Saturday, October 17, 2020
SCLR - O'DONNEL 1
SAR - GOWER 0
2nd Grade Boys C
Saturday, October 17, 2020
HI - MATTHEW SHIPLEY 1
SAR - REMM 2
Saturday, October 17, 2020
CPOP - MERENDA 2
SCLR - DEMPSTER 0
3rd Grade Girls C
Saturday, October 17, 2020
SH - CHRIS GUZMAN 3G 1
SCLR - KILGORE 3G 7
Sunday, October 11, 2020
SJM - RICHARD GILLES 6
SJM - KYLE WEBSTER 4
5th Grade Boys A
Saturday, October 17, 2020
SCLM - JASSO 5B 0
SAR - JEFF SACKMAN 5B 5
Friday, October 16, 2020
SCLR - TWELLMAN 3
HI - JEFF ROGLES 2
4th Grade Boys D
Saturday, October 17, 2020
SM - JOSH HOWARD 6
SJM - KB HANNIGAN 4B 1
Sunday, October 11, 2020
SJM - KB HANNIGAN 4B 1
SJM - KRISTEN MERRIMAN 4B 6
8th Grade Boys A
Saturday, October 17, 2020
SAR - SCOTT MORTIMER 4
ASC - BOSSI 3
Saturday, October 17, 2020
IW - TOM TWELLMAN 8B 5
SJM - DAVE SIPP 8B 0
7th Grade Boys A
Saturday, October 17, 2020
ASC - ESPARZA 3
SAR - EMMENGGER 1
Friday, October 16, 2020
SJM - JIM CRAVENS 0
HI - MIKE MORRIS 3
1st Grade Girls U
Saturday, October 17, 2020
SJM - COURTNEY SEEBER 1
SCLM - SCHROEDER 1G 0
Saturday, October 17, 2020
HI - ED MEYER 0
SH - DOUG DURAND 0
3rd Grade Boys B
Saturday, October 17, 2020
SAR - BAUMGART 5
ASC - CHANDLER 3
Saturday, October 17, 2020
HI - CHRIS PROCHASKA 2
CPOP - COWSERT 0
3rd Grade Boys E
Saturday, October 17, 2020
SR - STEVE ZIMMERMAN 9
IW - JOE SILVESTRI 0
Saturday, October 17, 2020
SR - SHAUN HART 5
HI - KEVIN McFARLAND 1
3rd Grade Boys C
Saturday, October 17, 2020
SCLR - BRANCA 1
ASC - MOOS 3
Saturday, October 17, 2020
SJM - DANIELLE HADDOX 3C 3
HI - DAN EMERSON 1
3rd Grade Boys D
Saturday, October 17, 2020
SAN - RUTHERFORD 11
SH - PASHIA & ROGERS 3
Saturday, October 17, 2020
SJM - MATT MCDONOUGH 3
SAR - POERTNER 2
3rd Grade Boys A
Saturday, October 17, 2020
ASC - WEBER 3B 5
ASC - KAISER 1
Saturday, October 17, 2020
SCLM - JASSO 3B 0
CPOP - BAUCOM 3B 2
2nd Grade Boys A
Saturday, October 17, 2020
SCLM - KEENAN 0
SJL - BRASSEUR 1
Saturday, October 17, 2020
SAR - KRAMER 0
SH - JOE BUEHLER 1
2nd Grade Girls A
Saturday, October 17, 2020
HI - BRIAN LAWTON 2G 3
SCLR - BOLAND 0
Saturday, October 17, 2020
SJM - ELIZABETH GARDNER 0
ASC - ST. JOHN 2
7th Grade Girls A
Saturday, October 17, 2020
ASC - KLASS 7
TO - ANTE COLIC 7G 0
Friday, October 16, 2020
SJM - GAVORNIK 4
ASC - KIRSCH 1
8th Grade Boys B
Saturday, October 17, 2020
HI - RON MORETTI 3
HI - MARC DIPPEL 8B 1
Friday, October 16, 2020
SCLR - MC KAY 5
HI - MARC DIPPEL 8B 0
6th Grade Girls A
Saturday, October 17, 2020
SH - CARL JUNG 5
SCLR - GREG GUNTLI 1
Sunday, October 11, 2020
HI - SHANE LAWLER 5
SJM - JAY SEBAUGH 0
Girls 3C
Sunday, October 18, 2020
IW - Hallgren 0
ASC - Fink 3
Saturday, October 17, 2020
ASC - Rogan 1
SCLR - Kilgore (3G) 2
Boys 7-8B
Sunday, October 18, 2020
CPOP - Oldani 2
IW - Hemmen 1
Sunday, October 18, 2020
IW - Puzniak 3
HI - Knittle 0
Boys 6
Sunday, October 18, 2020
IW - Malone 0
HI - Klipsch 3
Sunday, October 11, 2020
IW - Malone 1
SAR - McIntosh 2
Boys 3-4
Sunday, October 18, 2020
CPOP - Walsh 3
CPOP - Monzyk 0
Sunday, October 18, 2020
SCLM - Bokermann 0
ASC - Esparza (3-4B) 3
Boys 7-8A
Sunday, October 18, 2020
CPOP - Guthrie 0
ASC - Esparza 3
Sunday, October 11, 2020
ASC - Esparza 1
ASC - Schall 2
Girls 8A
Saturday, October 17, 2020
IW - Baliva 2
SAR - Witherspoon 1
Girls Parochial
Saturday, October 17, 2020
ASC - Klaas (Parochial) 3
CPOP - Hunt 0
Sunday, October 11, 2020
SAR - Loucks Parochial 1
IW - Baliva Parochial 2
Girls 7C
Saturday, October 17, 2020
ASC - Esparza 3
Westminster - 7GC 0
Girls 8B
Saturday, October 17, 2020
ASC - Foeldi 1
SAR - Graham 2
Sunday, October 11, 2020
SAR - Loucks 8G 2
SAR - Messenger 1
Girls 6C
Saturday, October 17, 2020
IW - Puzniak 2
ASC - Cerny (formerly Berry) 1
Saturday, October 17, 2020
CPOP - McCarthy 0
SAR - Sublette 6G 3
Girls 7B
Saturday, October 17, 2020
SJM - Burkemper 1
SJM - Owens 2
Sunday, October 11, 2020
SJM - Burkemper 0
HI - Stremlau 3
Girls 7A
Saturday, October 17, 2020
SCLM - Chittakhone 1
SAR - Kraemer 2
Saturday, October 17, 2020
ASC - Dieck 0
SCLR - Plunkett 7G 3
Girls 4B
Saturday, October 17, 2020
ASC - Benedict 2
SAR - Elli 1
Saturday, October 17, 2020
CPOP - Sontag 1
SJM - Vandervort (formerly Day) 2
Girls 3D
Saturday, October 17, 2020
SCLM - Goudy 0
HI - Valdeabella 3
Saturday, October 17, 2020
ASC - Reichard 2
SCLR - O'Donnell 1
Girls 5C
Saturday, October 17, 2020
CPOP - Adams 2
IW - Wall 5G 1
Saturday, October 17, 2020
IW - Wall 5G 2
CPOP - Adams 1
Girls 4A
Saturday, October 17, 2020
SCLM - Simonsen 4G 2
SAR - Warren 1
Saturday, October 17, 2020
CPOP - Guthrie 1
SCLR - Plunkett 2
Girls 5B
Saturday, October 17, 2020
IW - Knittle (formerly Reeves) 1
ASC - Xu Xu 2
Friday, October 16, 2020
IW - Knittle (formerly Reeves) 1
HI - Argetsinger 2
Girls 4C
Friday, October 16, 2020
IW - Wall 4G 3
CPOP - Dooling 0
Friday, October 16, 2020
SJM - Ward 1
SM - Weintge 2
Boys 5
Sunday, October 11, 2020
HI - Lafata 3
ASC - Woodworth 0
Sunday, October 11, 2020
SAR - Graham 3
SAR - Skaggs 0

Welcome!

Welcome to the web home of the CYC West County district.  We're just getting the site rolling, so please be patient as we add to it and ramp up to a fully functional site. Some sports are currently maintaining separate sites which you can find links to on the various sports pages.

For field/facility status updates we utilize Rainoutline.com, which you can access via the below banner, by calling the number, or using the app on your phone or tablet. On the app search for CYC West County.


Coaches, officials, and volunteers - the Archdiocese requires anyone working in any capacity with or around minors to meet the safe environment requirements.  Everyone over 18 must complete the Protecting God's Children workshop, sign the Code of Ethical Conduct, and register with the Family Care Safety Registry (background check).  Coaches must attend the coaches training program to get their coach ID# and must have a CYC ID card.  Minor officials and coaches must submit a Youth Code of Ethical conduct.  For more details check out the Coaches and Officials pages on the CYC site.  The code of conduct forms are on the officials page.

Mission/Purpose of CYC:
The general aim of the Catholic Youth Council is to help a boy or girl, regardless of their skill to become an ideal youth firmly loyal to God, Church, Country, and Community; physically fit, mentally alert and morally sound.  Athletics, properly regulated, play a very important role in the development of youth.  The Constitution of the CYC Athletic Association is a sincere effort to promote good sportsmanship, a respect for rules and self-discipline amongst the contestants.  With the help of God, may it serve as a medium for Catholic action.  We ask the blessing of God upon this phase of the Catholic Youth Council.

LATEST NEWS
  • Playoff Scores 2020

    Round One of WCCYC Playoffs 5G S  SC Engelbart   2  SM Irby            0        Forfeit   IW Russo     9  St Wylich    11   6B L HI Hergenrother  32  SA Robinson       22   6B S  SM Baur       2 ... More